Doverio plekšnė su kepta citrina

Tinginiai irgi verda
Doverio plekšnė su kepta citrina
Doverio plekšnė su kepta citrina receptas

B. Piesarsko anglų – lietuvių kalbų žodyne angliškas žodis sole verčiamas kaip „jūrų liežuvis“. Yra ir kita reikšmė – “padas”, “puspadis”. Galbūt todėl taip angliškai ir vadinamos plokščios žuvys – sole? Kaip ten bebūtų, nežinau kaip tiksliai išversti Dover sole į lietuvių kalbą, apytikris vertimas būtų “Doverio plekšnė”. Ši žuvis yra labai vertinama virėjų dėl savo skonio ir tvirtos mėsos. Doverio plekšnė yra skani, bet ne tiek. Tad įsivaizduokite, kaip buvau nustebęs, kai parduotuvėje pamačiau šią žuvį nukainuotą – maždaug po 4 eurus už kilogramą. Aišku, beveik visada tokioms nuolaidoms yra ir priežastis – pvz. baiginėjasi galiojimo laikas ar pan., bet apžiūrėjau žuvį ir neradau nieko įtartino: akys vis dar buvo skaidrios, žiaunos rausvos ir nebuvo jokio blogo kvapo. Negalėjau praleisti tokios progos – nusipirkau 4 žuvis!

Doverio plekšnė pasižymi viena įdomia savybe – jai galima, tikrąją ta žodžio prasme, nutraukti odą. Žuvį patiekiau su apkepta citrina. Tada citrinos sultys įgauną įdomų karamelizuotą skonį ir riekelės atrodo gražiai – pabandykite patiekti tokią citriną su bet kokia žuvimi.

[vc_row][vc_column][vc_text_separator title=”INGREDIENTAI” i_icon_fontawesome=”fas fa-utensils” i_color=”custom” i_background_style=”rounded” i_background_color=”custom” title_align=”separator_align_left” color=”custom” style=”dotted” border_width=”3″ add_icon=”true” accent_color=”#2863ec” i_custom_color=”#ffffff” i_custom_background_color=”#2863ec”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_column_text]
  • Doverio plekšnės (vienos žuvies pakaks vienam žmogui)
  • Miltų, sumaišytų su druska ir pipirais
  • Aliejaus kepimui
  • Citrinos
  • Svogūno laiškų
[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_raw_html]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[/vc_raw_html][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_text_separator title=”GAMINIMAS” i_icon_fontawesome=”fas fa-utensil-spoon” i_color=”white” i_background_style=”rounded” i_background_color=”custom” title_align=”separator_align_left” color=”custom” style=”dotted” border_width=”3″ add_icon=”true” i_custom_background_color=”#2863ec” accent_color=”#2863ec”][/vc_column][/vc_row]
  1. Įpjaukite žuvies odą toje vietoje, kur uodega susijungia su kūnu. Tvirtai suimkite odą pirštais ir, prilaikant žuvį kita ranka, nutraukite odą. Apverskite žuvį ir pakartokite tą patį.
  2. Jei žuvis neišdarinėta, prapjaukite pilvą ir išvalykite vidurius. Žirklėmis nukirpkite žuvies galvą ir pelekus.
  3. Įkaitinkite orkaitę iki 180°C. Ant vidutinės-aukštos ugnies įkaitinkite keptuvę ir įpilkite aliejaus. Miltuose, sumaišytuose su geru žiupsniu druskos ir pipirų, apvoliokite žuvį ir apkepkite, kol abi pusės gražiai apskrus. Sudėkite žuvis ant aliejumi pateptos skardos ir kepkite orkaitėje 3-4 minutes. Žuvis bus iškepusi kai mėsa lengvai atsiskirs nuo kaulo.
  4. Kol žuvis kepa orkaitėje, įkaitinkite keptuvę ant vidutinės-aukštos ugnies ir įpilkite aliejaus. Supjaustykite citriną į 3-5cm storio riekelėmis ir kepkite aliejuje kol viena pusė gražiai apskrus (kitos pusės kepti nereikia).
  5. Apibarstykite žuvį supjaustytais svogūno laiškais ir patiekite su kepta citrina.

Skanaus!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts