Kaip išvirti birius ryžius?

Valgome
Kaip išvirti birius ryžius?
Kaip išvirti birius ryžius?

Birūs ryžiai atrodo daug geriau ir dažniausiai skaniau. Nepaisant to, koks nuostabus yra jūsų mėgstamas „šlapias“ rizotas, birūs ryžiai gali atrodyti daug, daug geriau. Ir tai nėra pagrindinė priežastis kodėl aš juos mėgstu. Birūs ryžiai puikiai tinka salotoms, su troškintomis daržovėmis, ruošti kinietiškus keptus ryžius su kiaušiniu ir thai ryžius. Tai gi, jeigu jums nusibodo sulipę, košę primenantys ryžiai, pateikiu keletą patarimų kaip paruošti kvapnius, gardžius birius ryžius namuose!

INGREDIENTAI:

  • Ilgragrūdžių (pvz. basmati) ryžių;
  • Vandens;
  • Druskos;
  • Aliejaus;
  • Sietelio, puodo ir keptuvės;
  • Mėgstamų prieskonių.

Paruošimas:

  1. Ryžių rūšis. Pirmiausia reikia tinkamai išsirinkti pačius ryžius. Apvalios luobelės ryžiai dažnai būna krakmolingi sugeria vandenį, todėl virdami išpampsta ir sulimpa tarpusavyje (arboriocarnaroli, pudingo ryžiai ir kiti). Šitą jau tikrai žinote, jei ne kartą esate gaminę ar ragavę rizoto. Todėl norint pagaminti birius ryžius, reikia rinktis ilgesnio grūdo luobeles, pvz. tradicinius ilgagrūdžius ryžius. Aš itin rekomenduoju basmati ryžius, tinka ir jasmine, bet, kiek pastebėjau, jie labiau linkę lipti, nei basmati. Tokių ryžių nereikia dumti ieškot į Tailandą, galima rasti ir vietiniame prekybos centre.
  2. Vanduo. Kruopščiai nuplaukite ryžius. Ryžiai, kurie jau yra pakeliuose būna daug švaresni ir virdami mažiau sulimpa, tačiau basmati ryžiai dažniausiai parduodami paprastai, be maišelių. Juos reikia supilti į sietelį ir praplauti pakišus po atsuktu kranu. Mirkyti nėra būtina, aš nemirkau. Užpilkite ryžius reikiamu kiekiu vandens, ne per daug. Vandens turi būti tiek, kad apsemtų ryžius maždaug per 1.5-2 cm.
  3. Virimas. Užvirinkite vandenį su ryžiais ir kruopščiai šaukštu sugrėbkite susidariusias putas (kuo ryžiai švaresni, tuo jų bus mažiau). Kai vanduo užvirs sumažinkite ugnį iki vidutinės, nei naudojatės dujine orkaite iki mažesnės nei vidutinė ugnies. Iš tiesų net jeigu orkaitė ir elektrinė, galite nustatyti truputį mažesnė ugnį nei vidutinė. Pamirškite apie tai, ką rašo ant ryžių pakuotės, jums greičiausiai teks virti trumpiau. Įberkite drusko ir įpilkite šlakelį alyvų aliejaus. maišykite šakute, turėtumėte pastebėti, kada ryžiai birūs, bet jau išvirę. Su basmati ryžiais tai įvyksta greitai, maždaug 10-12 minučių po užvirimo.
  4. Kepimas. Uždėkite švarų sietelį ant kito puodo ir išpilkite puodo su ryžiais turinį. Šiek tiek pakratykite sietelį, kad nuvarvėtų vanduo ir tokiu, truputį nusausintus ryžius suberkite į sausą keptuvę. Įkaitinkite keptuvę ir maišykite ryžius mentele. Sudėkite mėgstamus prieskonius (aš šįkart naudojau: juoduosius pipirus, saldžiąją papriką, ciberžolę, česnaką, kalendrą, kuminą, kmynus ir truputį sezamų). Apkepinkite kokias 3-5 minutes. Supilkite į indelius ar lėkštes ir apšlakstykite sojų padažu. Yummy!

Taip pat rekomenduojame:

Receptus su ryžiais rasite: Receptai su ryžiais

Related Posts