Menkė su nukrakmolintomis bulvėmis

Odeta
Menkė su nukrakmolintomis bulvėmis
Menkė su nukrakmolintomis bulvėmis

Menkė su nukrakmolintomis bulvėmis skamba lyg ir visai nieko ypatingo. O dar su bulvėmis, tai atrodo netgi visiškai nesveikai. Atrodytų, kad net neverta nieko apie jį rašyti. Tačiau, patikėkite, tikrai vertas dėmesio ir ne tik skonine, bet ir sveikatingumo prasme.

Jeigu prisižiūrime ką valgome ir rūpinamės savo figūra, tai puikiai žinome, kad bulvių valgyti negalima. O jeigu valgai jas, tai tik ypatingomis progomis ir be jokių “aksesuarų”. Tiesiog, mes visi galvojame, kad bulvės yra nesveikas maistas dėl savo kaloringumo ir krakmolo, t.y. cukraus. O, jeigu jį maksimaliai panaikinti? Kas tada? Ką manote, dietologai?

Aš nesu nei mitybos specialistė ar guru, nesu baigusi jokių tam skirtų ar rekomenduojamų kursų. Bet, pagalvojusi, jog išėmus iš bulvių krakmolą (cukrų), gal jos tampa ir visai valgomos? Ar tiesa? O kaip tai padaroma? Labai daug klausimų, bet pats faktas, kad iš bulvių tikrai įmanoma išplauti krakmolą.

Na gerai, o kaip iš jų panaikinamas krakmolas?

Tiesiog, labai paprastai, net sunku pagalvoti apie tokį paprastumą ir už tai esu dėkinga virtuvės šefui Ruslanui Bolgovui, kuris su malonumu pasidalino šia paslaptimi.

Svarbiausia, supjaustyti bulves labai plonomis juostelėmis. Ir plauti plauti plauti po tekančiu šaltu vandeniu arba merkti į didelį kiekį vandens ir keisti, plauti, keisti, plauti, keisti…. kol vanduo liks skaidrus.

O menkę, tiesiog reikia paruošti garuose ir bus tikrai puiki vakarienė ar pietūs. Na, o šalia galite padėti savo pasiruoštą pomidorų-paprikų padažą, bus tikra puota 🙂 Žinoma, vietoj padažo galite pasiūlyti salotas ar sugalvoti kitą garnyrą. Nors pomidorų-paprikų padažas čia puikiai tiko, suteikdamas patiekalui aštrumo, rūgštelės ir pikantiškumo.

Nuoširdžiai rekomenduoju išbandyti šį Menkė su nukrakmolintomis bulvėmis receptuką ir paragaukite su pomidorų-paprikų padažu…būtinai 🙂

[vc_row][vc_column][vc_text_separator title=”INGREDIENTAI” i_icon_fontawesome=”fas fa-utensils” i_color=”custom” i_background_style=”rounded” i_background_color=”custom” title_align=”separator_align_left” color=”custom” style=”dotted” border_width=”3″ add_icon=”true” accent_color=”#2863ec” i_custom_color=”#ffffff” i_custom_background_color=”#2863ec”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_column_text]
 • 500 g šviežios menkės file
 • 4 bulvės
 • 4 česnako skiltelės
 • aliejus
 • druska
 • šviežias bazilikas
[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_raw_html]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[/vc_raw_html][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_text_separator title=”POMIDORŲ PADAŽUI” i_icon_fontawesome=”fas fa-utensils” i_color=”custom” i_background_style=”rounded” i_background_color=”custom” title_align=”separator_align_left” color=”custom” style=”dotted” border_width=”3″ add_icon=”true” accent_color=”#2863ec” i_custom_color=”#ffffff” i_custom_background_color=”#2863ec”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_column_text]
 • 3 pomidorai
 • 2 paprikos
 • 1 svogūnas
 • 2 česnako skiltelės
 • 1 čili pipiras
 • raudonėlis
 • 2 lauro lapai
 • aliejus
[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_raw_html]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[/vc_raw_html][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_text_separator title=”GAMINIMAS” i_icon_fontawesome=”fas fa-utensil-spoon” i_color=”white” i_background_style=”rounded” i_background_color=”custom” title_align=”separator_align_left” color=”custom” style=”dotted” border_width=”3″ add_icon=”true” i_custom_background_color=”#2863ec” accent_color=”#2863ec”][/vc_column][/vc_row]
 1. Bulves nulupkite, supjaustykite itin plonomis riekelėmis. Plaukite po tekančiu šaltu vandeniu, kol nusiplaus visas krakmolas. Nusausinkite. Kepkite keptuvėje su šlakeliu aliejaus ir patraiškytomis česnako skiltelėmis su visa odele. Odelę nulupsite vėliau.
 2. Menkę, nusausinkite, supjaustykite porcijomis, pabarstykite druska, pašlakstykite aliejumi. Dėkite į garpuodį ir virkite ant garų max 7 minutes.
 3. Pomidorus ir paprikas nulupkite. Paniruokite ( įmerkite į verdantį vandenį 1-2 minutėms), bus lengviau nulupti odeles. Nulupus supjaustykite kubeliais.
 4. Svogūną ir česnaką nulupkite, supjaustykite gabalėliais. Čili išimkite sėklytes ir smulkiai sukapokite.
 5. Įkaitinkite keptuvę su aliejumi, įberkite susmulkintą svogūną, švelniai pageltus sudėkite paprikas, čili. Suberkite raudonėlį, lauros lapus. Suminkštėjus daržovėms, suberkite sukapotus pomidorus be skysčio. Nuolat maišydami kepkite ant nedidelės kaitros, kol nugaruos skystis. Suberkite česnaką, kepkite puode dar 5 minutes.
 6. Žuvį sudėkite ant iškeptų bulvių, pabarstykite šviežio baziliko lapeliais, o šalia patiekite pomidorų-paprikų padažą.

Pastaba: žuvį galite rinktis ne tik menkę, bet ir kitą baltą žuvį. O vietoj padažo, galite patiekti salotas.

Related Posts