Orkaitėje keptas avienos kumpis

Valgome
Orkaitėje keptas avienos kumpis
Orkaitėje keptas avienos kumpis receptas

Tiesa pasakius, iš pradžių nesiruošiau šio recepto dėti į svetainę, bet po to pagalvojau – kodėl gi ne? Nieko sudėtingo šiame recepte nėra, tiesiog pagardinkite mėsą prieskoniais ir iškepkite. Na, galbūt tik reikėtų gerai nutaikyti kepimo temperatūrą, taip vadinamą kepimo „laipsnį“, bet jis priklausys nuo to, kaip iškeptą mėsą kas mėgsta: vieni keps tiek, kad mėsa dar būtų raudona, su krauju, kiti – gerai iškeps. Todėl sunku nusakyti, kiek tiksliai laiko kam užtruks ją iškepti. Aš virtuvinio termometro neturiu, todėl mėsos temperatūrą matavau metaliniu virbalu – įsmeigiau jį į mėsą, palaikiau 10 sekundžių ir atsargiai pridėjau virš lūpos. Norėjau, kad mėsa būtų “vidutiniškai” iškepusi, todėl baigiau kepti, kai virbalas prilietus buvo gan šiltas, mėsos temperatūra turėjo būti apie 70°C.

INGREDIENTAI:

  • 1 avienos kumpio;
  • 8-10 galvučių česnako;
  • druskos, pipirų;
  • 1kg supjaustytų bulvių;
  • 500g supjaustyto svogūno;
  • 1l sultinio.

GAMINIMAS:

  1. Pabarstykite mėsą druska ir pipirais. Peiliu įpjaukite mėsą ir sukiškite į ją česnako skilteles, paskirstydami taip, kad jų pakaktų visam kumpiui.
  2. Padėkite mėsą ant grotelių, po jomis padėkite skardą riebalams nulašėti. Kepkite 1 valandą 180°C temperatūroje, karts nuo karto palaistykite mėsą išsiskyrusiais riebalais.
  3. Ištraukite mėsą iš orkaitės ir nupilkite riebalus. Sudėkite į skardą supjaustytas bulves bei svogūną, pabarstykite druska ir pipirais. Užpilkite bulves karštu sultiniu ir ant viršaus uždėkite mėsą. Kepkite mėsą orkaitėje dar 30-50 minučių arba iki norimos mėsos temperatūros (bulvės turėtų būti minkštos).
  4. Ištraukite mėsą iš orkaitės ir padėkite šiltai, kad pastovėtų bent jau 15 minučių. Iš skardos supilkite sultinį į puodą ir ant aukštos ugnies nugarinkite, kol sutirštės – tai bus padažas avienai. Patiekite su bulvėmis ir svogūnais, skanaus!
Related Posts